KONST / Litografier / Färglitografi 13613492
nr 1361 3492
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Färglitografi, Pablo Picasso (1881-1973), Spanien, efter. Märkt Henri Deschamps grav lit Mourlot imp 1972. Numrerad 85/500. Motivet: ca 50x38 cm
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 23 november 2020
kl 20:44:32
22/11 19:30:13
Pablo Picasso
Läs mer om Pablo Picasso